“Nuk ka virus të ri nga Kina”/ Mjeku Arjan Harxhi shpjegon “pneumoninë e bardhë”
09/12/2023 19:55
Ulet prodhimi i barnave/ Konferenca ne Tiranë: Si do ta zgjidhim?
05/12/2023 18:30
Antibiotikë pa recetë! Studimi: Një e treta e shqiptarëve kurohen gabim
04/12/2023 20:00
Sëmundjet prej duhanit/ Shtohen rastet e kancerit të mushkërive te femrat
03/12/2023 19:59
Elbasan, 6 raste të reja me AIDS! Rrugët e infektimit, marrëdhëniet seksuale të pambrojtura
01/12/2023 15:05
Korça pa raste të reja me HIV/AIDS, janë shtuar testimet
01/12/2023 12:25
Rezistenca ndaj antibiotikëve/ Disa prej tyre kanë dalë nga përdorimi, stop marrjes pa kriter!
25/11/2023 19:47
Po kalojmë gripin e tipit A, ka simptoma të njëjta me virozat
23/11/2023 20:16
Niveli i lartë i trigliceridet rrit rrezikun e vdekjes, zbuloni si ta ulni pa ilaçe
20/11/2023 10:14
Shfaqen trombofilitë e lindura! Mjekët: Preken 1 në 5 mijë persona
18/11/2023 19:55
Virozat “mposhtin” Covid! Simptomat janë të njëjta, duhet testim për t’i dalluar
16/11/2023 19:47
Kanceri i mushkërive, 800 raste në vit/ Përdorimi i duhanit rrit numrin dhe ul moshën e personave të prekur
15/11/2023 19:50
Ilaçet e ftohjes/ Franca në alarm: Shkaktojnë hemorragji cerebrale e infarkte!
14/11/2023 13:57
Virozat, fëmijët më të prekurit/ Çdo ditë shtrohen në pediatri 25 fëmijë me komplikacione
13/11/2023 19:56
“Histori suksesi!” QSUT realizon ndërhyrjen e rrallë, fëmija gëzon shëndet të plotë
13/11/2023 17:09
Vaksina e Covid, e përvitshme! Studimi: Një dozë në vit krijon mbrojtje për personat e rrezikuar
11/11/2023 20:04
Gjatë Tetorit Rozë u kryen rreth 12 mijë mamografi, kontrollet falas pritet të vazhdojnë gjatë vitit
01/11/2023 16:02
Katër arsye të rëndësishme përse duhet t’i konsumoni rregullisht lajthitë
31/10/2023 22:06
Mjekësia Interne, do të ndryshojnë protokollet mjekësore
28/10/2023 20:08
Vaksinimi kundër gripit/ Shpërndahen 260 mijë doza, prioritet grupet më të riskuara
17/10/2023 14:00
Spitali si qendër shëndetësore! Vitin tjetër do ofrojë vetëm shërbimet bazë në Tepelenë
15/10/2023 23:00
Tetori rozë/ Sensibilizimi rrit numrin e grave dhe vajzave që kontrollohen
14/10/2023 20:13
Mjekimet e gabuara/ Urdhëri i mjekut kërkon që qytetarët të denoncojnë
14/10/2023 12:16
Vijnë në jetë trinjakët në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ministrja Koçiu: Përfitojnë bonusin e bebes nga 120 mijë lekë
13/10/2023 15:56
Mamografia e lëvizshme në Fishtë/ Apeli i ministres Koçiu: Kryeni kontrollet periodike dhe ndërgjegjësoni sa më shumë vajza e gra
13/10/2023 15:07
Tetori rozë! Në Lezhë u mbajt fushatë sensibilizimi për kancerin e gjirit
12/10/2023 17:29
Burrat me tumor gjiri! Mjekët: Raste të rralla por janë disa të prekur
12/10/2023 15:38
Marshimi për Tetorin Rozë në Elbasan, mesazh sensibilizimi
06/10/2023 15:18
Koçiu në Kroaci, nënshkruan planin e ri të bashkëpunimit në shëndetësi
02/10/2023 16:27
Dita Botërore e Zemrës/ Mjekët: Sëmundjet kardiovaskulare shkaktojnë gjysmat e vdekjeve në Shqipëri
29/09/2023 15:13