Champions League/ Yildiz debuton me gol “Alla-Del Piero”, Juventusi bind në shtëpi, fitore dhe për anglezët e Aston Villas (VIDEO)

17/09/2024 20:45

Liga e Kampionëve ka luajtur dy ndeshjet e para të sezonit 2024/25 me formatin e ri, ku në fushë zbritën katër skuadra.

Juventusi priti në Torino holandezët e PSV, në të cilën fitoi 3-1. Sfida nisi mjaft mirë për bardhezinjtë të cilët kaluan në avantazh me anë të Kenan Yildiz në minutën e 21’, i cili debutoi në këtë kompeticion me një gol “Alla-Del Piero”.

6 minuta më vonë McKennie dyfishoi shifrat, ndërsa në pjesën e dytë tundi rrjetën dhe Nico Gonzalez, teksa holandezët shënuan golin e tyre të vetëm në minutën e fundit.

Në takimin tjetër që nisi në orën 18:45, Astpn Villa arriti një fitore bindëse në transfertë me Young Boys me rezultatin 0-3, ku shënuan Tielemans, Ramsey dhe Onana.