Ish-trajneri i C. Palace shumë pranë emërimit në stolin e përfaqësueses së Amerikës

16/06/2023 10:53

Patrick Vieira është pranë rikthimit në Amerikë, por tani jo për të drejtuar ndonjë ekip në MLS.

46-vjeçari është shumë pranë emërimit si trajner i përfaqësuese amerikane, me Vieira i cili më parë ka drejtuar në MLS skuadrën e New York City në periudhën 2016-2018.

Bisedimet kanë avancuar me ish-kampionin e botës në 1998 me Francën, ndërsa Vieira nuk ka drejtuar kurrë një përfaqësuese dhe tani pritet vetëm zyrtarizimi.

Top Channel