I mjaftuan 9 gola, Napoli bindet dhe transferon përfundimisht sulmuesin argjentinas

16/06/2023 09:20

Giovanni Simeone është zyrtarisht një lojtar i Napolit, me kampionët e Italisë që blenë përfundimisht kartonin e tij nga Verona për 12 milionë euro dhe ka firmosur deri në vitin 2026.

Sulmuesi ishte në formë huazimi edicionin e fundit, me 27-vjeçarin i cili shënoi 4 gola në rrugëtimin drejt titullit kampion në Serie A.

Ndërkohë, Simeone gjeti një herë rrugën e rrjetës në Kupën e Italisë dhe 4 herë në Champions League./ SuperSport

Top Channel