Conor McGregor akuzohet për sulm seksual pas ndeshjes në NBA

16/06/2023 10:19

Luftëtari i UFC-së, Conor McGregor është akuzuar se ka sulmuar seksualisht një grua pas një ndeshjeje basketbolli të NBA Finals në Miami në fillim të këtij muaji.

Një letër ligjore që përshkruan akuzat, dërguar zotit McGregor, thotë se sulmi i supozuar ndodhi në një banjë në Qendrën Kaseya.

Një avokat që përfaqëson zotin McGregor tha: “Akuzat janë të rreme. Zoti McGregor nuk  frikësohet”.

Policia e qytetit të Majamit tha se një hetim ishte hapur.

Në një deklaratë, UFC tha se ishte në dijeni të akuzave dhe ishte duke mbledhur detaje të mëtejshme. Miami Heat, i cili priti ndeshjen finale të NBA, tha se po kryente një hetim të plotë.

Avokati i gruas, Ariel Mitchell, tha se klientja e tij kishte parë ndeshjen e katërt të finaleve të NBA të premten më 9 qershor përpara se të ndodhte incidenti i supozuar.

Letra pretendonte se gruaja ishte në gjendje të dilte nga banja, por la pas çantën e saj, të cilën thuhet se e kishte marrë pasi iu lut rojeve të sigurisë.

Në një intervistë, zonja Mitchell tha se kishte marrë pamjet video që tregonin një pjesë të incidentit të supozuar.

Një raport i policisë në lidhje me incidentin u bë të dielën më 11 qershor, tha Policia e qytetit të Majamit për BBC News.

“Ky është një hetim i hapur kështu që asnjë informacion shtesë nuk mund të jepet në këtë moment,” tha një zëdhënëse e departamentit të policisë.

Top Channel