Lajm i keq për Manchester Cityn, ylli i skuadrës Kevin De Bruyne ka pësuar një lëndim.

Ka përfunduar finalja e Ligës së Kampionëve mes Cityt dhe Interit për mesfushorin Kevin De Bruyne, pasi ylli belg është larguar nga loja për shkak të një lëndimi.

De Bruyne u largua nga loja në minutën e 36’, ndërsa vendin e tij e zuri anglezi, Phil Foden.

Padyshim ky nuk është lajm aspak i mirë për Guardiolan, pasi De Bruyne konsiderohet të jetë “truri” i skuadrës së Cityt.

Top Channel