Jorginho, shndërrohet në “topçi”/ 31-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2024 me Arsenalin

01/02/2023 15:36

Jorginho ishte dhurata e fundit e drejtuesve të Arsenalit për trajnerin Mikel Arteta.

Mesfushori italian u transferua nga Chelsea te kryesuesit e Premier League për 15 milionë euro.

31-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2024 me Arsenalin, aty ku shkon të ndihmojë skuadrën për të fituar Premier League.

“Jorginho është një mesfushor inteligjent, ai ka aftësitë e një lideri dhe ka një eksperiencë të madhe në Premier League dhe arenën ndërkombëtare. Po flasim për një futbollist që ka fituar shumë, por ai ka ende urinë dhe gatishmërinë për të dhënë kontributin e tij tek Arsenali“, u shpreh Arteta.

Top Channel