El Clasico për Superkupën e Spanjës, Real Madrid dhe Barcelona sfidohen në Arabi

15/01/2023 13:29

Pasi kaluan me sukses dy sfidat gjysmëfinale të Superkupës (edhe pse vuajtën shumë), Real Madrid dhe Barcelona kompletuan skenarin perfekt teksa në finalen e madhe do të përballen për të shkruar një tjetër faqe në librin e historive të El Clasico.

Madrilenët do të kërkojnë që të barazojnë Barcelonën sa i takon trofeve në këtë kompeticion duke qenë se për momentin katalanasit e kanë fituar 13 herë Superkupën, ndërsa Los Blancos 12 herë.

Mbretërorit vijnë të karikuar edhe nga përballja e fundit El Clasico në kampionat të cilën e fituan me rezultatin 3-1, ndërsa tashmë të besuarve të trajnerit Xavi Hernandez iu duhet t’i rikthejnë reston rivalëve të përjetshëm. Kujtojmë se supersfidën e El Clasico mund ta ndiqni live në SuperSport 2 duke nisur nga ora 20:00.

Top Channel