Iu gjet kokainë në çantë me vlerë 4500 mijë euro, arrestohet ish-ylli i Premier Ligës

06/01/2023 17:15

Një ish-lojtar i Premier Ligës thuhet se është arrestuar në Irlandë pasi që i është gjetur substancë narkotike e llojit kokainë në vlerë prej 4,500 eurosh.

Lojtari, emri i të cilit nuk mund të bëhet publik për arsye ligjore, thuhet se u ndalua dhe u arrestua në Dublin mbrëmjen e së mërkurës, pasi u përfshi në një ndjekje me makinë policie.

Sipas “The Irish Mirror”, futbollisti u arrestua për posedim droge dhe drejtim të rrezikshëm të automjetit, por që atëherë është liruar nga Stacioni Crumlin Garda.

Një dosje tani do t’i dërgohet Drejtorit të Prokurorisë Publike.

Top Channel