“Hala Ronaldo”, zyrtarizohet dita dhe ora e prezantimit të CR7 te Reali i Madridit

02/01/2023 18:08

Klubi Al Nassr nga Arabia Saudite ka zbuluar datën e prezantimit të Cristiano Ronaldos.

Në fakt, është një konfirmim i informacione që publikuara orët e fundit nga shtypi botëror. Lojtari portugez, që për pak javë do të mbushë 38 vjeç, do të prezantohet këtë të martë, datë 3 janar, në orën 19:00 me orën lokale (14:00), në stadiumin “Mrsool Park”, me thirrjen “Hala Ronaldo”, një shprehje e përdorur te Reali i Madridit.

Cristiano Ronaldo do të mbërrijë në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, këtë të hënë në mbrëmje me një fluturim privat nga Madridi./ SuperSport

Top Channel