Milani bën goditjen e parë në merkato, gjen zëvendësuesin e Maignan

01/01/2023 16:49

Milani bën goditjen e parë të merkatos së janarit.

Bëhet fjalë për portierin kolumbian Devis Vasquez, i cili ka arritur akordin me kuqezinjtë dhe pritet të prezantohet zyrtarisht në ditët e ardhshme.

Vasquez është pjesë e Guaranit dhe është vetëm 24-vjeç, ndaj Maldini vendosi ta sjellë në Milano për të bërë zëvendësuesin e Mike Maignan, por edhe për t’u graduar portier i parë në të ardhmen.

Pasi studiuan shumë alternativa në Itali, drejtuesit e Milanit zgjodhën pikërisht kolumbianin, i cili do të ketë kohë të rritet përkrah një eksperti si Maignan, ndërsa rumuni Tatarusanu pritet të lërë kuqezinjtë në fund të sezonit./ Super Sport

Top Channel