Goli i Muriqit “nuk vlen”, Vinicius përmbys gjithçka dhe i jep avantazhin Realit

11/09/2022 15:49

Real Madrid-Mallorca është duke i bërë me “zemër” tifozët në “Santiago Bernabeu”.

Vinicius Junior realizoi pas një asisti nga Rodrigo, duke përmbysur gjithçka.

Rikujtojmë se në minutën e 35’ ishte Vedat Muriqi ai që zhbllokoi takimin, duke i dhënë avantazhin Mallorcas.

Mirëpo pa u mbyllur pjesa e parë, më saktësisht në minutën e 45+3’, Valverde barazoi për Realin. Ndërsa tashmë Vinicus i jep avantazhin madrilenëve.

Top Channel