Shkarkimi i Tuchel, postimi prekës i mbrojtësit të Chelsea-t për gjermanin

09/09/2022 22:14
Chelsea's Moroccan midfielder Hakim Ziyech (C) celebrates scoring the opening goal during the English Premier League football match between Burnley and Chelsea at Turf Moor in Burnley, north west England on October 31, 2020. (Photo by Alex Livesey / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / (Photo by ALEX LIVESEY/POOL/AFP via Getty Images)

Shkarkimi i Thomas Tuchel nga posti i trajnerit të Chelsea-t preku një pjesë të ekipit “blu” të Londrës.

Në një postim në rrjetet sociale, mbrojtësi Thiago Silva i ka dedikuar ish-trajnerit të tij disa rreshta vërtetë domethënës.

“Përtej të qenit profesionistë, ju dhe stafi juaj ishit qenie njerëzore të mahnitshme. Ishte një privilegj i vërtetë të të takoja dhe të punoja me ty. Faleminderit për gjithçka ThomasTucheI, do të doja të isha më i dobishëm! Zoti ju bekoftë ju dhe familjen tuaj”-shkruan 37-vjeçari.

Top Channel