Zyrtare, Flamurtari firmos me ish-sulmuesin e Palmeiras

30/08/2022 18:15

Flamurtari kërkon që të rikthehet sa më shpejt në elitën e futbollit shqiptar dhe për këtë arsye vlonjatët vazhdojnë me përforcimin e skuadrës.

Këtë të martë, në një postim në rrjetet sociale, klubi i Flamurtarit ka zyrtarizuar afrimin e Matheus Lacovelli.

Vlonjatët theksojnë se sulmuesi më parë ka luajtur në Brazil, Portugali dhe Ukrainë.

Postimi i klubit të Flamurtarit:

Zyrtare : Matheus Iacovelli eshte zyrtarisht futbollist i Flamurtari Football Club .

Emri: Matheus

Mbiemri: Iacovelli

Datëlindja: 13 Mars 1998

Pozicioni: Sulmues

Karriera :

2022 – Flamurtari F.C

2021 – 2022 Paraná Clube,  Sociedade Esportiva do Gama (DF) ( Brazil )

2020 – 2021  Azuriz Futebol Clube, Betim Esporte Clube ( Brazil )

2019 – 2020  PFK Lviv ( Ukraine )

2018 – 2019  Operário Futebol Clube( Brazil )

2017 – 2018  GD Estoril Praia (Portugali )

2015 – 2017  SE Palmeiras São Paulo ( Brazil )

Mire se vjen ne familjen e madhe Kuqezi te Flamurtari F.C

Top Channel