Zyrtare/ Roma prezanton sulmuesin e Italisë, gati edhe dy dhurata për Mourinhon

28/08/2022 18:03

Ka marrë fund pritja e gjatë e Andrea Belottit për t’u bërë një lojtar i Romës. Sulmuesi i komnbëtares italian kërkoi me insistim kalimin tek ekipi i Jose Mourinhos, dhe ashtu ka ndodhur.

Verdhekuqtë kanë zyrtarizuar afrimin e 28-vjeçarit, i cili vjen si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Torinon. “Gallo” ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me klubin italian, teksa ka zgjedhur fanellën me numër 11.

Belotti do të përfitojë 2.8 milionë euro në sezon, pagë që me bonuse prek shifrën 3 milionë euro. “Andrea është një nga sulmuesit më të mirë në Itali.

Jemi të lumtur që e kemi rritur nivelin e repartit ofensiv me afrimin e tij”, deklaroi Tiago Pinto, drejtori sportiv i Romës, ndërkohë që sulmuesi deklaroi: “Mezi po pres të dëgjoj himnin e Romës përpara tifozëve tanë”.

Merkato e klubit kryeqytetas nuk është mbyllur. Jose Mourinho pret një mesfushor shkatërrues dhe drejtuesit janë gati t’i sjellin Mady Camara nga Olympiacos, 25-vjeçarin e kombëtares së Guinesë.

Roma do të paguajë 1.3 milionë euro për huazimin e Camara, i cili mund të blihet në fund të sezonit për 12 milionë euro të tjera. Sa i përket mbrojtjes, dëshira e madhe është Abdou Diallo (PSG).

Top Channel