Nga Mona Lisa te Marilyn Monroe/ Artisti që realizon portrete me pastë dhëmbësh ose mbi pluhurin e makinave

15/01/2020 21:30

Një artist kinez me kohë të pjesshme, Xiong Qingzhen realizon portrete të pabesueshme në pasqyrën e tij të tualetit duke përdorur pastë dhëmbësh.

Veprat e tij duken si mos më mirë veçanërisht me dritën ndezur. Në listën e tij të gjatë të portreteve përfshihen Mona Lisa e Leonardo da Vinci-t, Marilyn Monroe si dhe ylli i Hollywood-it, Audrey Hepburn.

Xiong, i cili jeton në provincën e Hubei-t, përdor pastën e dhëmbëve për të krijuar imazhe “negative” që marrin jetën nën efektin e dritës. Po kështu artisti është i njohur për dekorimin e makinave, më saktë xhamave të mbuluara nga pluhuri.

 

FOTO GALERI
1/13

Top Channel