Sonte zhvillohet ndeshja mes Kosovës U21 dhe Shqipërisë U21

15/10/2019 09:21

Sonte do të zhvillohet ndeshja tejet interesante në mes të Kosovës U21 dhe Shqipërisë U21.

Në “Elbasan Arena” në Shqipëri, për 90 minuta lojtarët e Kosovës dhe Shqipërisë do të harrojnë miqësinë mes tyre.

Kosova hyn në këtë ndeshje pas humbjes nga Anglia, ndërsa Shqipëria pas humbjes nga Austria.

Dardanët e rijnë renditen në pozitën e tretë në Grupin e tretë kualifikuese me gjashtë pikë nga tri ndeshje të zhvilluara, ndërsa Shqipëria ka vetëm 2 pikë të grumbulluara pas katër ndeshjeve të zhvilluara./KosovaPress

Top Channel