Murphy, hije dyshimi per shkaqet e vdekjes

21/12/2009 13:10

Aktorja Brittany Murphy ka vdekur per shkaqe natyrore. 32 vjecarja qe u gjet e pajete ne banesen e saj ne Los Angeles nuk vuante nga asnje semundje dhe sipas zedhenesit te “Cedars Sinai Medical Center” ku ajo u shtrua, shkaqet e vdekjes jane teresisht natyrore.

Ne raportin mjekesor eshte shkruar “arrest kardiak”, por duke qene se ne te shkuaren aktorja ka perdorur substanca narkotike, hijet e dyshimit per shkaqet e vdekjes vazhdojne te jene te medha. Zyrtaret rrefejne se ajo u gjet e shtrire ne dush nga mamaja e saj dhe dy ore me pas u deklarua vdekja.

Zedhenesi i prokurorit ne Los Angeles shprehet se per momentin nuk ka te dyshuar, por autopsia e plote qe do kryhet ditet e ardhshme, do zbardhe gjithcka.

Gjate diteve te fundit Murphy ishte kuruar ndaj gripit dhe ne shtepi iu gjeten shume receta mjekesore. Aktorja po kalonte nje periudhe jo shume te lumtur pasi ishte larguar nga xhirimet e filmit me te fundit, “The caller”.

FOTO GALERI
1/6
Aktorja nderroi jete ne moshen 32 vjecare

Top Channel