Rihanna, demtime te renda nga dhuna e Brown

10/02/2009 14:05

Kengetarja e famshme Rihanna, duket se ka pesuar plage te renda pas grindjes me te dashurin e saj, Chris Brown.

Mesohet se kengetarja ka demtime ne fytyre, kafshime ne nje krah dhe gishta, nje buze te care, hunde te gjakosur dhe pamja e saj ka pesuar aq deme, sa mjeket e klinikes ne Los Angeles, ku ajo ndodhet e shtruar, nuk kane mundur ta njohin.

Lajmin e ben te ditur faqja online TMZ, e cila citon burime te policise se L.A, ndersa mesohet se ka edhe disa foto te viktimes.

Grindja ka ndodhur ne makinen Lamborghini te Brown, pas cifti kishte marre pjese ne nje feste perpara ceremonise se dorezimit te cmimeve Grammy .

Sipas nje informatori te TMZ, Rihana ka akuzuar Brown se ka pare me shume sec duhet vajzat e tjera, te pranishme ne feste. Grindja ka degjeneruar deri aty, sa Brown e ka goditur rende Rihanna-n dhe me pas eshte larguar nga vendi i ngjarjes.

Nje telefonate anonime ka vene ne levizje policine, e cila kur ka mberritur ka gjetur kengetaren e plagosur dhe ka mundesuar dergimin e saj ne spital.

Nga ky akt i dhunshem, Brown ka  vene ne rrezik kontratat e tij dhe rrezikon deri ne tre vjet burg.

Top Channel