Del Toro rrefen filmin e ri per Che Guevara

05/02/2009 13:45

Aktori portorikan Benisio Del Toro, protagonisti i filmit te ri per revolucionarin legjendar Che Guevara, tregon perpjekjet e tij per te njohur deri ne detaje jeten dhe karakterin e kesaj figure.

E rendesishme eshte ta kuptosh dhe jo ta imitosh udheheqesin revolucionar-shprehet Del Toro.

“Asnjehere nuk do te jesh ne gjendje ta arrish perfekt figuren e tij. Eshte njesoj si te notosh, noton per te mos u mbytur dhe une perpiqesha te vazhdoja skenat dhe te mos e imitoja ate”, sqaron me tej aktori.

Per te interpretuar Che, Del Toros, i eshte dashur te lexoje dhe te kuptoje thuajse gjithcka ka ndodhur ne jeten e revolucionarit.

Top Channel