Të famshmit jetojnë një jetë plot luks dhe glamour dhe kjo është ajo që të gjithë ne besojmë për ta. Ne i imagjinojmë ata të jetojnë në apartamente luksi, dhe duke hipur në limuzina ose duke vozitur nëpër makinat më të lezetshme.

Por jo të gjithë të famshmit zgjedhin këtë lloj jete. Disa zgjedhin të jetojnë thjeshtë ,si vip-at në këtë listë që kanë makina modeste. Disa prej tyre janë biljonerë dhe ngasin makina që kushtojnë më pak se 50.000$.

Hidhi një sy listës së të famshmëve që zgjedhin makina praktike dhe të sigurta në vend të atyre luksoze.

FOTO GALERI
2/5
Marck Zuckermberg – Acura Tsx Shumë nga ne do të mendonim se dikush si Marck Zuckerberg , i cili themeloj Facebook, do te drejtonte një makinë shumë miljona dollarshe. Megjithëse ai ka një vlerë neto prej 74 milion $, ashtu si në veshjen e tij, Zuckermberg pëlqen makinën e tij praktike dhe modeste. Vlera e Acura TSX e tij, 30,000 dollarë, është si monedha në krahasim me miliardat që ai ka mbërthyer në llogarinë e tij bankare. Kur miliarderi u pyet se pse zgjodhi një makinë të tillë, përgjigjja e tij është e thjeshtë, ai thjesht po kërkon një udhëtim të sigurt dhe të rehatshëm.

Top Channel