Të famshmit jetojnë një jetë plot luks dhe glamour dhe kjo është ajo që të gjithë ne besojmë për ta. Ne i imagjinojmë ata të jetojnë në apartamente luksi, dhe duke hipur në limuzina ose duke vozitur nëpër makinat më të lezetshme.

Por jo të gjithë të famshmit zgjedhin këtë lloj jete. Disa zgjedhin të jetojnë thjeshtë ,si vip-at në këtë listë që kanë makina modeste. Disa prej tyre janë biljonerë dhe ngasin makina që kushtojnë më pak se 50.000$.

Hidhi një sy listës së të famshmëve që zgjedhin makina praktike dhe të sigurta në vend të atyre luksoze.

FOTO GALERI
1/5
Jeremy Piven –Ford Bronco Jo, Jeremy Piven nuk ka një shofer dhe nuk përdor makina luksoze. Ai drejton makinën vetë nje Ford Bronco të vitit 1977. Roli i suksesshëm i aktorit ishte në Enterteiner original HBO ,ku luajti të adhururueshmin Ari Gold. Vlera e tij neto prej 20 milion dollar nuk u prek aspak , kur ai bleu makinën e tij që kushton 47.000 dollarë. Makina e tij mund të duket e tepërt për qytetarët mesatar, por nuk pritet që ajo të ngitet nga yjet e hollivudit. Aktori e ka restauruar atë, duke e lyer dhe vendosur goma të reja dhe më e mira e saj është që ka sigurim automatik.

Top Channel