Zubimendi injoron Barçën: Preferoj numrin 4 te Sociedad, se 5-ën e Busquets te Barça

13/06/2023 09:15

Martin Zubimendi është zgjedhja e parë e Barcelonës për t’i besuar rolin e Sergio Busquets dhe “trashëgiminë”e tij.

Megjithatë pavarësisht interesit të katalanasve dhe në veçanti të trajnerit Xavi Hernandez, mesfushori e ka injoruar Barçën.

Në një prononcim për mediet spanjolle, Zubimendi u shpreh: “trashëgimi i numrit 4 të Asier Illarramendit më motivon më shumë se numri 5 i Sergio Busquets”./ SuperSport

Top Channel