Reese Witherspoon dhe bashkëshorti i saj, Jim Toth, po divorcohen pas gati 12 vitesh martesë.

Ylli i filmit, 47 vjeçe, e ndau lajmin përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram të premten pasdite në një deklaratë të përbashkët nga ajo dhe Jim, 52 vjeç, pak ditë para përvjetorit të tyre të 12-të të martesës.

Kemi disa lajme personale për të ndarë… Me shumë kujdes dhe konsideratë kemi marrë vendimin e vështirë për t’u divorcuar. Kemi shijuar kaq shumë vite të mrekullueshme së bashku dhe po ecim përpara me dashuri, mirësi dhe respekt të ndërsjellë për gjithçka që kemi krijuar së bashku. Prioriteti ynë më i madh është djali ynë dhe e gjithë familja jonë ndërsa ne vazhdojmë në kapitullin tjetër. Këto çështje nuk janë kurrë të lehta dhe janë jashtëzakonisht personale. Ne e vlerësojmë vërtet respektin e të gjithëve për privatësinë e familjes sonë si këtë herë” – Reese dhe Jim.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

Reese dhe Jim, të cilët u martuan më 26 mars 2011, kanë një djalë së bashku, Tennessee James, 10 vjeç. Aktorja ka dy fëmijë nga martesa e saj e parë me Ryan Phillippe, Ava, 23 vjeçe dhe Deacon, 19 vjeç.

Top Channel