Katy Perry akuzohet për ‘paragjykim ndaj nënave’ nga konkurrentja e “American Idol”

23/03/2023 18:41

Një konkurrente e “American Idol” ka akuzuar Katy Perry, gjyqtare e programit, për një shaka ku është kritikuar si paragjykuese ndaj saj si nënë.

Në një episod të transmetuar në fillim të këtij muaji , 25-vjeçarja Sara Beth Liebe u paraqit në konkursin e këngës përpara Perry dhe kolegëve të saj gjyqtarë, Lionel Richie dhe Luke Bryan.

Grupi u shpreh i habitur për moshën e Liebe, duke këmbëngulur se ishte 16 vjeç.

Kur zbuloi se ishte nënë e tre fëmijëve, Perry u ngrit me shaka nga karrigia e saj dhe u aktroi sikur do të binte përsëri në tavolinë.

“Nëse Katy shtrihet në tavolinë, mendoj se do të humbas”, tha Liebe.

“Zemër, ti ke qenë shtrirë shumë në tavolinë,” tha Perry.

Ky koment shkaktoi reagime në mediat sociale nga ata që besonin se Perry po e turpëronte atë.

Liebe postoi në llogarinë e saj në TikTok duke thënë se njerëzit kanë pyetur se si ndihej ajo për shakanë. Këngëtarja aspiruese tha se ndihej në turp dhe e lënduar.

“Dëshiroj të shfrytëzoj këtë rast vetëm për të thënë se mendoj se gratë që mbështesin dhe lartësojnë gratë e tjera është shumë e lezetshme dhe mendoj se turpërimi i nënës është shumë i çalë dhe mendoj se është mjaft e vështirë të jesh nënë dhe është mjaft e vështirë të jesh një grua”, tha ajo.

“Doja gjithashtu të përfitoja nga ky rast për të thënë se i shoh të gjitha nënat e reja dhe vetëm nënat në përgjithësi … vazhdoni t’i doni foshnjat tuaja. Askush nuk meriton të ndihet i mërzitur për këtë. Mendoj se nëse je një mama e mirë dhe i do foshnjat e tua, kjo është gjithçka që ka vërtet rëndësi. Komentet e tjera thjesht nuk ndihen të nevojshme”, shtoi ajo.

Perry ka një vajzë dyvjeçare me të fejuarin e saj, aktorin Orlando Bloom.

Top Channel