Taylor Swift pas 5 vitesh në skenë, ylli i popit noton në skenën madhështore (video)

18/03/2023 16:59

Kanë kaluar pesë vjet që kur Taylor Swift shkoi për herë të fundit në turne, kohë gjatë së cilës ajo ka publikuar katër albume, duke përfshirë “Folklore” e fituar me çmimin Grammy.

Shfaqja e saj e parë ishte një ekstravagancë tre-orëshe, duke përfshirë 44 këngë nga e gjithë karriera e saj.

“Nuk mund të them se sa shumë më ka marrë malli për ju”, u tha Swift fansave, teksa u ngjit në skenë për natën e hapjes së turneut të saj Eras.

Ylli kishte premtuar se shfaqja do të ishte një “udhëtim” nëpër të gjitha epokat e saj muzikore dhe “oreksi” për bileta ishte aq i madh sa shkaktoi rënien e sistemeve të Ticketmaster. Pavarësisht kësaj, turneu theu rekordin për më shumë bileta koncerti të shitura nga një artist në një ditë të vetme, në 2.4 milionë.

Rreth 80,000 fansa ndoqën shfaqjen e parë në Stadiumin State Farm të Arizonës.

Në një moment, ajo u shfaq duke u zhytur në skenë dhe duke notuar në mes të stadiumit, përpara se të dilte në një platformë për të luajtur këngën e saj të fundit, Lavender Haze.

 

Gjatë gjithë kohës, publiku këndoi çdo fjalë në adhurim të përkushtuar. Ndjenja ishte shumë e qartë reciproke.

“Mbretëresha e popit rimerr fronin e saj,” deklaroi The Times.

Top Channel