Tom Cruise nuk mori pjesë në Oscars por këtë rast të veçantë ylli nuk e humbi

16/03/2023 18:25

Tom Cruise nuk mori pjesë në ceremoninë e Oscars këtë vit, por ka një rast të veçantë që ylli i Hollivudit nuk donte ta humbiste: festimet e 90-vjetorit të Michael Caine në Londër.

Aktori i “Top Gun: Maverick” është vlerësuar për ndihmën për të kthyer audiencën në ekranin e madh, kështu që ishte një surprizë kur ai nuk mori pjesë në një nga netët më të mëdha të sezonit të çmimeve të dielën.

Deadline raportoi se Cruise po anashkalonte ndarjen e 95-të të Çmimeve të Akademisë në Los Anxhelos për shkak të punës.

Tani Cruise, 60 vjeç, është fotografuar në festën e ditëlindjes së Caine në The River Cafe në Hammersmith, në perëndim të Londrës. Caine mbushi 90 vjeç të martën.

Dyshja njihen prej vitesh, duke luajtur së bashku në filmin “Austin Powers in Goldmember” të vitit 2002.

Atyre iu bashkuan edhe të famshëm të tjerë britanikë, përfshirë komedianin David Walliams dhe prezantuesin televiziv Denise Welch, me foto dhe video të mbrëmjes të shpërndara në rrjetet sociale.

“Gëzuar 90-vjetorin legjendari Sir Michael Caine”, shkroi Williams në Instagram në foto ku dukej edhe Cruise.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Walliams HQ (@dwalliams)

Ndërkohë, personazhe të tjerë të famshëm ndanë urimet e ditëlindjes për Kejnin në rrjetet sociale.

Pas shtyrjes së publikimit për dy vjet për të pritur rihapjen e kinemave, “Top Gun: Maverick” u bë filmi me fitimet më të larta në karrierën e Cruise. Filmi u nominua për gjashtë Oscar, duke përfshirë filmin më të mirë. Ai fitoi Oscarin për tingullin më të mirë.

Edhe pse Cruise nuk ishte aty personalisht, kontributi i tij në industri u nderua me një skenë nga prezantuesi i Oscars Jimmy Kimmel, i cili u shfaq për herë të parë në ceremoninë e së dielës duke pretenduar të ishte në ekskluzivitetin e filmit “Top Gun”.

Top Channel