Flet ish-trajneri i Interit: Ja pse nuk funksionon Zaniolo te Roma

25/01/2023 09:40

Andrea Stramaccioni, ish-trajneri i Interit dhe Udineses, por edhe i skuadrës së të rinjve të Romës, foli për Dazn për Nicolò Zaniolon dhe problemet e tij te verdhekuqtë:

“Në formacionin e Mourinhos, ai dhe Dybala luajnë pak a shumë në të njëjtën zonë. Vitin e kaluar Zaniolo ishte i integruar në mënyrë perfekte me Pellegrinin dhe Abrahamin. Nicolo dhe me Paulo ata janë dy mëngjarashë dhe kur nuk e shohin topin e kërkojnë në të njëjtën zonë të fushës, atë të djathtën.

Mourinho u përpoq që të funksiononin të katërt kundër Milanit dhe ishte një dështim i vogël taktik i reagimit në finale. Pra, një nga temat rreth lojtarit është ajo e vendosjes në fushë”.

Top Channel