Ka luajtur për PSG e Atletico-n, mesfushori tërhiqet nga futbollit në moshën 37-vjeçare

17/01/2023 23:03

Cristian Rodriguez ka vendosur të “varë këpucët në gozhdë”.

Mesfushori 37-vjeçar uruguaian vendosi që të heqë dorë nga të luajturit futboll, duke e mbyllur karrierën në atdheun e tij, te klubi i Plaza Colonia.

Gjatë karrierës së tij Rodriguez ka veshur fanellat e disa klubeve të mëdha siç janë Paris Saint-Germain, Benfica, Porto, Atletico, Parma etj.

Ndërsa me kombëtaren uruguaiane ka luajtur plot 110 ndeshje dhe në to ka shënuar 10 gola.

Top Channel