Aksident i rëndë në Rrugën e Arbrit, përplasen dy makina! Humbin jetën dy vëllezër dhe një grua, 4 të plagosur

04/01/2023 18:59

Tre persona kanë humbur jetën pasditen e kësaj të mërkure pas dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Fushë Bulqizë-Shupenzë, në vendin e quajtur ‘Ura e Gjoricës’.

Nga aksidenti i rëndë dy prej viktimave, të cilët mësohet se janë vëllezër, humbën jetën në vend. Ndërsa viktima e tretë shtetasja L.I humbi jetën në spital .

Gjithashtu janë transportuar për ndihmë mjekësore në spital shtetaset F.I., K.M., dhe shtetasit M.L., E.L., pasagjer në automjete.

Në vendin e ngjarjes ndodhet ambulanca dhe një zjarrfikëse si dhe forca të shtuara të policisë rrugore.

Nga pamjet e para nga vendngjarja shihet se një nga makinat ka përfunduar përmbys në rrugë.

Grupi hetimor  po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Top Channel