Në kërkim të një sulmuesi, Monza kthen sytë nga Ajax

26/12/2022 09:18

Adriano Galliani vazhdon të ëndërrojë për Lorenzo Lucca-n.

Monza e pëlqen shumë sulmuesin e huazuar te Ajax nga Pisa dhe për këtë arsye do të nisë negociatat në janar.

Ndonëse duket operacion i vështirë, CEO i Monzas është duke testuar terrenin që kjo çështje të ketë fund të lumtur për klubin

Italiani u bashkua në verën që shkoi me holandezët, me të cilët ka kontratë deri në verën e 2023-shit, ndërsa vlera e kartonit të tij shkon në 6 milionë euro.

Top Channel