Mungesa e Lewandowskit në tre ndeshje, ja kush pritet ta zëvendësojë

26/12/2022 10:11

Pasi konfirmohet se Robert Lewandowski do të mungojë në tre ndeshjet e ardhshme të Barcelona-s, ​​Xavi Hernandez duhet të zgjedhë se cili lojtar do të zërë vendin e polakut në formacion në tre ndeshjet e ardhshme.

Alternativat kryesore janë Memphis, Ansu Fati apo Ferran Torres, dhe sipas raportimeve nga Spanja duket se vetëm njëri është favorit.

Ansu Fati shihet si zëvendësuesi ideal i Lewandowskit dhe talenti spanjoll prite të luajë nga minuta e parë në ndeshjet e radhës.

Top Channel