Akuzat e rënda ndaj federatës dhe Superligës zviceriane, merret vendimi për Balotellin

29/11/2022 17:32

Mario Balotelli u gjobit me vetëm me 5 mijë franga zviceriane, pasi i kishte quajtur të korruptuara Federatën Zvicerane të Futbollit dhe Superligën Zviceriane.

Ndërsa për presidentin e Sionit, Kristian Konstantin, i cili kishte mbrojtur sulmuesin e tij dhe kishte shprehur dyshime për disa vendime arbitrazhi, nuk ka asnjë masë disiplinore.

Balotelli është i njohur për problemet e vazhdueshme që i shkakton vetes dhe duket se as në Zvicër nuk kishte si të ndodhte ndryshe.

Top Channel