Ndodh edhe në Kupën e Botës, ikin dritat në ndeshjen Brazil-Zvicër!

28/11/2022 18:05

Ikin dritat edhe në Katar! Ndeshja mes Brazilit dhe Zvicrës është ndaluar për pak sekonda, pasi në stadiumin 974 në Doha kishte mungesë të energjisë elektrike.

27′ Vjen kërcënimi i parë brazilian në portën e zvicerianëve, Vinicius Junior shpërdoron një mundësi të artë teksa portieri Sommer bën detyrën

Brazili në kërkim të fitores së dytë në Grupin G teksa kombëtarja Selecao përballet me Zvicrën. Edhe Helvetët nga ana e tyre vijnë me tre pikë dhe synojnë një paraqitje pozitive ndaj Brazilit favorit për triumfin final në Botërorin e Katarit. Trajneri Tite vuan mungesën e Neymar të dëmtuar ndaj Serbisë teksa dy janë ndryshimet në formacionin e brazilianëve.

Danilo është uulur në stol dhe në vendin e tij aktivizohet Militao në krahun e djathtë, ndërsa Fred rreshtohet në mesfushë përkrah Casemiros.

Në sulm, dyshja Richarlison e Paqueta. Ndërkohë, në kampin zvicerian, Xherdan Shaqiri është ulur në stol ndërsa titullar është kapiteni Granit Xhaka. Në sulm, luan dyshja Vargas-Embolo.

Top Channel