Goli i të birit kundër Milan, Maldini: Ishte e shkruar! Ndoqa këshillën e Gallianit, kam një javë që praktikohem

08/11/2022 09:05

Paolo Maldini u vlerësua si drejtori më i mirë sportiv gjatë ceremonisë së “Golden Boy 2022” dhe për të ishte mundësia për të folur për golin e djalit të tij Daniel të shënuar kundër Milan në San Siro.

Kjo ishte një gjë e shkruar, që ai shënoi. Ndoqa këshillën e Gallianit, ai më tha se para Milan-Monza u përpoq të mos lëvizte për një javë, të praktikohej të mbetej i pafuqishëm në rast të golave të njërit apo tjetrit ekip. Unë bëra të njëjtin ushtrim, por brenda, si baba, mund të isha shumë i lumtur”-tha ai.

Daniel Maldini ishte autori i golit të vetëm të Spezia-s në ndeshjen në transfertë ndaj Milan, që u mbyll me rezultatin 2-1.

Top Channel