“Barbiecore”, trendi në mbarë botën, tani përqafohet edhe nga showbiz-i shqiptar!

04/08/2022 21:07

Është koha për të menduar rozë! Ky trend, i quajtur “Barbiecore”, është fantastik!

Estetika rozë është bërë një element kryesor i modës vitin e kaluar, por ta veshësh atë në nuancat më të nxehta është mania më e fundit.

Në përputhje me filmin e shumëpritur të “Barbie“, që pritet të shfaqet në vitin 2023, ngjyra rozë ka qenë në krye të mendimeve për shumë njerëz që kur fotot e Margot Robbie në rolin e kukullës ikonike Mattel u kapën në xhirime në qershor.

Por filmi nën regjinë e Greta Gerwig nuk është e vetmja arsye që ne po jetojmë në një botë reale të Barbie.

Top Albania Radio shkruan se në fakt, fenomeni i modës ka qenë një trend në rritje që kur shfaqja e pasarelës së vjeshtës Valentino 2022 debutoi në mars.

Të quajtur Valentino Pink PP, yjet kanë zbukuruar gjithçka nga tapetet e kuq deri te skenat e festivaleve me pigmentin popullor.

Ndërkohë, ne po ju sjellim disa shembuj nga vip-at shqiptar, artistet dhe personazhet publike më në zë të momentit që e kanë preferuar këtë trend! Bëhet fjalë për Beatrix Ramosaj, Sarah Berisha, Adrola Dushi, Xhensila Myrtezaj dhe Bora Zemani.

 

 

Top Channel