Leclerc vendos kohën më të mirë, niset i pari në Francë

23/07/2022 18:50

Charles Leclerc do të niset i pari në Çmimin e Madh të Francës. Piloti nga Monaco vendosi kohën më të shpejtë në provat zyrtare dhe fitoi të drejtën për t’u nisur i pari, teksa tashmë do të kërkojë një tjetër sukses në garën e nesërme.

Vlen të theksohet se makina tjetër e Ferrarit, ajo e Carlos Sainz do të niset e fundit, pasi ka ndërruar dy herë centralinën dhe ka marrë dy pezullime radhazi./ SuperSport

Top Channel