Ballkani ëndërron kualifikimin, trajneri Daja përzgjedh formacionin

12/07/2022 17:03

Ballkani luan ndeshjen e kthimit në kuadër të turit të parë të Champions League teksa pret në shtëpi Zlagiris.

Ndeshja e parë në transfertën lituaneze u mbyll me shifrat 1-1 dhe në këtë formë ekipi i drejtuar nga trajneri Ilir Daja ka shanse të mira për të prekur raundin e dytë.

Tekniku kryeqytetas që fitoi titullin me Ballkanin ka vendosur edhe për formacionin titullar teksa e nis në sulm me dyshen Berisha e Krasniqi ndërsa në mbështetje të tyre janë edhe Gripshi e Korenica. Sakaq, në mbrojtje është vendosur treshja Thaqi, Dellova dhe Jashanica.

Top Channel