Lajmi i fundit
Katër pasagjerë ndodheshin në bordin e Volkswagen Caddy drejtuar nga 22-vjeçari shqiptar.
Pasagjerët ishin tre shtetas shqiptarë të moshës 41, 43 dhe 45 vjeç, së bashku me një shtetas nepalez 26 vjeç
Aktualisht autoritetet po hetojnë rrethanat e aksidentit. Raportet paraprake sugjerojnë faktorë të mundshëm si shpejtësia, kushtet e motit dhe gjendja mekanike e automjeteve

“Dua përgjigje deri në fund të korrikut”, klubi i sheikëve në sulm për Brojën

07/07/2022 10:33

Armando Broja vazhdon të pëlqehet dhe kërkohet nga klube të ndryshme. Sulmuesi i talentuar është pjesë e Chelsea deri në vitin 2026, dëshira për të luajtur në “Stamford Bridge” është e madhe, por karriera e 20-vjeçarit pritet të vijojë diku tjetër.

Broja ia ka bërë të qartë trajnerit Thomas Tuchel se nëse nuk e ka besimin e tij, atëherë është më mirë që ta shesin. Huazimet nuk i preferon më dhe kërkon të largohet përfundimisht nëse nuk bën pjesë në planet e trajnerit gjerman.

Newcastle nuk i ka problem paratë, në “St. James Park” po ndërtojnë një skuadër cilësore dhe mediet angleze shkruan se Broja është objektivi kryesor i “Qymyrxhinjve” për sulmin, dhe i preferuari i trajnerit Howe.

West Ham dhe Everton vazhdojnë të monitorojnë situatën e lojtarit të kombëtares shqiptare, ndërkohë që te Southamton, klubi ku kaloi i huazuar sezonin e fundit, janë optimistë për blerjen e kartonit të tij.

Në Itali e pëlqejnë Milan, Napoli dhe Atalanta, teksa u përfol edhe për një interesim nga Ajaksi në Holandë. Broja i ka vendosur kohë deri në fund të muajit Chelsea dhe Tuchel për t’i dhënë një përgjigje finale.

Mediet angleze shkruajnë se ai është takuar edhe me Todd Boehly, presidentin e Chelsea. Ky i fundit e vlerëson lojtarit e talentuar nga Malësia e Madhe, por e ardhmja e tij me klubin londinez varet nga trajneri gjerman.

Top Channel