Zyrtare, Atletico Madrid firmos me mesfushorin e Borussia Dortmund

06/07/2022 17:53

Atletico Madrid ka firmosur me Alex Witsel, ndërsa pak minuta më parë ka zyrtarizuar afrimin e belgut.

Mesfushori largohet nga gjermanët pas 4 sezonesh, ndërsa kjo do të jetë eksperienca e parë për Witsel në Spanjë.

Në sezonin që u mbyll me Borussia Dortmund, mesfushori numëron 40 paraqitje në të gjitha kompeticionet dhe në to shënoi dy gola.

Top Channel