Kyrgios shkruan historinë, prek gjysmëfinalet e Wimbledon për herë të parë në karrierë

06/07/2022 20:55

Nick Kyrgios kaloi në gjysmëfinale të Wimbledon për herë të parë në karrierë pasi ia doli të fitojë këtë të mërkurë ndaj Garin.

Kyrgios fitoi me rezultatin 0-3, me setin e parë që u mbyll me rezultatin 4-6, seti i dytë me rezultatin 3-6 dhe seti i tretë më rezultatin 6-7.

SuperSport shkruan se tenisti australian ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit, jo vetëm për performancën në Wimbledon, por edhe për përplasjen me tenistin grek Tsitsipas dhe për faktin se akuzohet nga ish-e dashura e tij se e ka dhunuar dhe për këtë arsye më 2 gusht Kyrgios do të dalë përpara gjykatës, duke rrezikuar deri në 2 vite burg.

Top Channel