Fitore me vuajtje, Nadal kalon në gjysmëfinale të Wimbledon

06/07/2022 20:40

Rafael Nadal do të jetë gjysmëfinalisti i katërti i Wimbledon, pas Djokovic, Norrie dhe Kyrgios, pasi mundi Fritz me rezultatin 2-3.

Seti i parë u mbyll me rezultatin 6-3, seti i dytë 5-7, seti i tretë 6-3, seti i katërt 5-7, ndërsa seti i fundit u 6-6, teksa në koha shtesë u mbyll me rezultatin 4-10.

Rafael Nadal ka një rekord aspak pozitiv në Wimbledon, ndërsa nuk fiton që nga viti 2009.

Në gjysmëfinale, spanjolli do të ketë përballë Kyrgios, që pak orë më parë fitoi ndaj Garrin me rezultatin 0-3./ SuperSport

Top Channel