60 milionë euro të çuara dëm, detajet e kalimit të sulmuesi serb në Serinë A

05/07/2022 14:36

Luka Jovic, edhe pse u ble për 60 milionë euro tek Eintracht Frankfurti, nuk ia doli të bindte asnjë ditë me fanellën e Realit të Madridit.

Marrëveshja është arritur dhe Jovic do të kalojë te klubi “Vjollcë” falas. Sulmuesi do të nënshkruajë një kontratë 2+2 me pagë fillimisht 2.5 milionë euro.

SuperSport shkruan se Reali i Madridit do të përfitojë gjysmën e vlerës, nëse Jovic shitet në dy sezonet e para nga Fiorentinën.

Top Channel