Ditën e sotme, dita do të jetë e kthjellët dhe me mot të qëndrueshëm që do të vijojë deri në mbrëmje.

Temperaturat e ajrit do të jenë në rritje nga mëngjesi në mesditë duke luhatur vlerat ditore -5°C në 5°C në zonat malore, nga 2°C në 12°C në zonat e ulëta dhe nga 3°C në 12°C në zonat bregdetare.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Prej disa ditësh territori i Kosovës ndodhet në dominimin e masave ajrore të qëndrueshme të cilat do të sjellin alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta. Po ashtu dhe temperaturat e ajrit do të rriten gradualisht.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës.

FOTO GALERI
2/4

Top Channel