Të dashur, të qeshur dhe të lumtur krah njëri-tjetrit. Bëhet fjalë për çiftin, Dorian Ramaliun, i njohur nga të gjithë si Dori i Fiksit dhe bashkëshorten e tij, Iva Vaqarin.

Së shpejti ata do të bëhen prindër dhe padyshim që ky lajm ka sjellë lumturi për ta dhe familjarët.

Nga qyteti i bukur i Sarandës, Dori dhe Iva treguan detaje nga jeta e tyre private, por ekskluzivisht për ‘Pushime On Top’, çifti zbuloi edhe gjininë e fëmijës.

I pyetur nga moderatori Flori Gjini si u njohën, Dori rrëfeu: “Gjërat na kanë rrjedhur shumë natyrshëm. Në momentin kur u lidhëm, që gjëja u bë e njohur edhe nga personat e afërt, më pas erdhi fejesa, morëm edhe shtëpinë. Kemi 5-6 muaj që jetojmë bashkë dhe ardhja e fëmijës ishte realisht surprizë për të dy ne.

Jo se nuk e kishim menduar, por të them të vërtetën e kishim menduar në një moment të dytë, sa të stabilizohemi pak. Por më mirë kështu, se na bën të ndihemi akoma më mirë, akoma më të fortë“, u shpreh Dori.

Dyshja aq e dashur për publikun do bëhen prindër të një djali dhe duket se Iva e kishte parandjerë këtë.

“Unë e ndjeja dhe i thashë Dorit, teksa po shihesha në pasqyrë te ashensori, po më duket vetja si mam çuni”, u shpreh Iva.

Ndërsa Dori theksoi: “Unë u ambientova me këtë idenë e çunit dhe u ambientova aq fort sa sinqerisht, tani mezi po pres që është çun”, u shpreh Dori.

“E rëndësishme është të ketë shëndetin, sepse si djali dhe vajza për ne është shumë fat që jemi në një pritje kaq të ëmbël”, tha Iva.

Top Channel