Nëse trafiku ju çmend dhe keni dëshirë të jeni larg zhurmave, këto janë ishujt ku automjetet janë të ndaluara
16/05/2023 17:04
Qyteti më i vogël në botë me vetëm 30 banorë!
05/05/2023 21:11
Turistët e huaj në Zvërnec/ Interes i lartë për të vizituar Manastirin dhe shijuar natyrën
01/05/2023 18:45
Nëse bëni foto në këtë vend të Italisë do të gjobiteni!
24/04/2023 21:00
Qyteti më mikpritës i Britanisë, ku vendasit i lënë çelësat brenda makinave dhe dyert e tyre të hapura
17/04/2023 21:38
Foto/ Ky rajon i i njohur italian vendosi kufizime për turistët, ja pse
16/04/2023 17:59
Pesë plazhet më të mira në Spanjë me ujëra të kristalta dhe rërë të artë
16/04/2023 17:44
Foto/ Pylli që rritet në detin më të nxehtë në botë
12/04/2023 18:40
51 gjërat që çdo udhëtar duhet të përjetojë në Evropë!
11/04/2023 22:58
Foto/ Si është të jetosh në qytetin më të shtrenjtë bregdetar të Britanisë së Madhe?
08/04/2023 17:30
Foto/ Pamje dramatike! Disa nga pjesët më të bukura të Murit të Madh të Kinës
07/04/2023 16:58
Një ndër aeroportet më të ngarkuara në Europë ndalon avionët privatë, zbuloni arsyen
05/04/2023 16:08
Foto/ Qyteti i vjetër madhështor ku përplasen dy oqeane
04/04/2023 14:18
Dëshironi të udhëtoni të vetme? Këto janë pesë vendet më të sigurta në botë për gratë
03/04/2023 15:57
Foto/ Blenë një fshat “fantazmë” në Itali, vendasit e kthejnë atë në atraksion turistik
20/03/2023 17:31
Turqia ‘u shkatërrua’ nga një tërmet i cili po ndikon tek turizmi: Turistët presin të shohin rrënoja
18/03/2023 19:07
 Bali planifikon ndalimin e motoçikletave për shkak të sjelljes së keqe të turistëve
14/03/2023 17:13
Zbuloni 17 ishujt më të bukur të Karaibeve!
10/03/2023 21:36
Udhëtimet më të mira që mund të bëni në të 60-at tuaja
10/03/2023 19:18
Pesë udhëtime epike që mund të planifikoni dhe rezervoni vite përpara!
08/03/2023 22:37
Këto janë aeroportet më të mira në botë për përvojën dhe shërbimin ndaj klientit
06/03/2023 17:38
“Shpella e Ariut” në Pogradec/ Ngjall interesin e italianëve: Mund të kthehet në destinacion turistik
05/03/2023 13:00
Plazhet më të mira në botë për vitin 2023, sipas Tripadvisor
28/02/2023 18:21
Mund të shikoni delfinë dhe jo vetëm, qyteti bregdetar në Britani të cilin duhet ta vizitoni patjetër
28/02/2023 17:43
29 vendet më të bukura të Italisë!
28/02/2023 08:27
Ishulli i vogël privat, që nuk e dinit se ekzistonte dhe të famshmit e adhurojnë atë
26/02/2023 13:58
Ky destinacion popullor do të paguajë turistët për ta vizituar
24/02/2023 13:58
23 qytetet e vogla më të bukura në mbarë botën, nga pikat e njohura te xhevahirët e fshehur
22/02/2023 19:12
Keni vendosur të udhëtoni në Gjermani? Ne kemi një listë me 4 destinacionet që ju duhet patjetër t’i vizitoni
11/02/2023 22:33
“Europa e rezervuar”/ Rritje e madhe e kërkesës për pushime edhe para sezonit të verës
04/02/2023 18:22