“Duart m’i vuri në qafë”/ Pastruesja shqiptare që u përdhunua në Greqi: Nuk e njoh burrin, më tërhoqi për fyti teksa prisja ashensorin

21/06/2021 21:14

Ngjarja se një pastruese shqiptare është përdhunuar nga një shtetas bullgar në Greqi ka tronditur opinionin publik në Greqi.

50-vjeçarja ka rrëfyer se ka 3 vite që punon si pastruese në ndërtesën e apartamenteve ku ndodhi ngjarja,

Ajo thotë se teksa po priste ashensorin papritur një burrë e tërhoqi për fyti dhe e futi në shtëpi.

”Unë kam punuar si pastruese për 3 vjet në ndërtesën e apartamenteve në rrugën S δ në Petralona. Në 8 të mëngjesit shkova të pastroj. Ndërsa isha duke pritur për ashensorin, një burrë më tërhoqi për fyti dhe më futi brenda në shtëpi. Ai po më mbyte dhe më vuri duart në qafë.

Në 5 të pasdites ai shkoi në kuzhinë për të gatuar. Vura re se ishin çelësat. E hapa dhe shkova në një ballkon që duket i pazbuluar. Fillova të bërtas. Arrita të shkoj në shtëpinë ngjitur dhe të shpëtoj. Unë nuk e njoh fare burrin. Ne nuk kishim folur përsëri apo grindur. Unë jam në Greqi për 27 vjet dhe kuptoj greqisht. Unë dua që burri të dënohet, do të flas përsëri me ju kur të largohem nga spitali. Do të doja të ekzaminohesha nga një ekzaminues mjekësor ”.- tha shqiptarja.

Top Channel