Këto foto spektakolare të botës së egër ishin finalistet e konkurrimit Fotografi i Vitit 2020 në Evropë.

Prej fotos së frikshme të bebes së majmunit  në tryezën e operimit, te luani dhe demi në përqafimin e vdekjes, imazhet janë momente të rralla të marra në momentin thuajse të përkryer të zhvillimit.

Në galerinë e mëposhtme do të gjeni autorët dhe komente mbi skenat impresionuese

FOTO GALERI
2/20
Oktapodi i Magus Lendgren u rendit në vend të dytë

Top Channel