Spanja ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 2206, që do të thotë janë 434 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 4321 duke e çuar në 27528 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 3355 dhe 2355 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 15427.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel