Hazard refuzon rinovimin, në pritje të Realit

29/12/2017 12:52

Real Madrid dhe trajneri Zidane kanë shfaqur pëlqim për të, por tani ai flet hapur për një dëshirë për t’u bërë pjesë e Real Madrid.

Është sulmuesi belg Eden Hazard që nëpërmjet babait të tij Thierry shprehin dëshirën për një lidhje me Real Madrid. Në një intervistë për ‘Le Soir’, babait i fenomenit belg ka sqaruar: “Mund të konfirmoj se Eden ka refuzuar zgjatjen e mëtejshme të kontratës me Chelsea-n për të parë nëse do të konkretizohet interesi që Real Madrid ka shfaqur për të. Për momentin nuk ka asnjë kontakt nga pala madrilene”, pohoi Thierry Hazard.

Sulmuesi belg që u bë pjesë e Chelsea-t në verën e vitit 2012, pasi u ble nga Lille për 36 milionë euro, ka një kontratë me londinezët deri në verën e vitit 2020. Real Madrid ka shprehur interes për 26-vjeçarin nëpërmjet trajnerit Zidane, që e shikon si një alternativë shumë të mirë për sulmin.

Top Channel